CHS PETAKI KENSHA

Chovatelská stanice psů japonského plemene Akita Inu.


MECHOVÉ OBRAZY S PSÍ VLNOU

Obrazy jsou krásnou dekorací pro váš domov, ale také připomínkou vaší lásky k psům.

Navštivte náš eshop a vyberte si z široké nabídky.

Vítejte na stránkách chovatelské stanice Petaki Kensha

Čím se zabýváme:

Chovem japonského plemene Akita Inu.


Výrobou a prodejem mechových obrazů s dekorací z psí vlny.


Stabilizované mechy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí přinést do svého interiéru přírodní prvky bez nutnosti pravidelné údržby. Naše stabilizované mechy pocházejí z lesů Skandinávie a alpských regionů a jsou ručně sbírány. Poté jsou šetrně ošetřeny roztokem glycerinu, solným roztokem a přírodními barvivy. Díky tomuto procesu si mech zachovává svoji měkkost, nadýchanost a přírodní vzhled.

Stabilizovaný mech

V naší nabídce najdete stabilizované mechy různých druhů a barev, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe zapadne do vašeho interiéru. Všechny naše obrazy s mechem jsou ručně vyráběny a každý kus je originál. Díky tomu můžete mít jistotu, že váš obraz bude jedinečný a nikdo jiný ho nebude mít.


Kromě toho nabízíme také možnost vlastního designu, takže si můžete nechat vyrobit obraz s mechem přesně podle svých představ. Stačí nám poslat svůj návrh a my se postaráme o zbytek. Obrazy s mechem jsou také skvělým dárkem pro vaše blízké, kteří ocení krásu přírody v interiéru.   

Psí vlna v mechu

Naše obrazy jsou obohaceny o dekoraci z psí vlny. Tato dekorace je technikou plstění tvarována do různých tvarů a používáme k ní vlnu našich psů plemene Akita inu. Každá vlna je pečlivě vyčesávaná, praná a sušená, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita našich výrobků. Po plstění používáme bezbarvý lak, který zajišťuje pevnost a trvanlivost dekorací.


Vlna z našich červených Akit má různé odstíny, od čistě bílé, bílo-červené, bílo-šedé až po tmavě šedou. Kombinace těchto barev dodává našim obrazům s mechem unikátní vzhled, který se bude skvěle hodit do vašeho interiéru.


Pokud máte zájem o výrobu mechového obrazu s dekorací z vlny vašeho nebo vašich pejsků, stačí nám napsat na eshop@petakikensha.cz a rádi vám poskytneme informaci o tom, kolik gramů vlny na jakou plstěnou dekoraci budeme potřebovat. 

Přijímáme pouze čistou česanou vlnu bez parazitů, abychom zajistili nejvyšší kvalitu našich výrobků.  

Péče a údržba mechu

Impregnace

Je důležité mít na paměti, že impregnace mechu má charakteristickou vůni, která však do 14 – 30 dnů vymizí (podle velikosti obrazu). Proto nedoporučujeme umisťovat obrazy s mechem do místností bez možnosti ventilace.

Závlaha

Mech nepotřebuje závlahu ani sluneční světlo, není odolný vůči UV záření. Rostliny jsou zakonzervovány a v současném stavu vydrží až 10 let. Pro takto dlouhou životnost potřebují jen jediné – vlhkost v rozmezí 40 – 60%. Pokud vlhkost okolního prostředí na delší dobu klesne pod tuto hranici, mech tvrdne a přestává být pružný. Stačí ale opět zvednout vlhkost a mech se opět navrátí do původního vzhledu, mech se nezalévá ani nekropí.

Umístění

Je tedy důležité umístit obrazy s mechem do prostor s dostatečnou vlhkostí a vyhnout se umístění v bezprostřední blízkosti:

  • klimatizačních jednotek
  • kamen a krbů
  • na přímém slunci

Pokud budete dodržovat tyto zásady, budete mít z vašich stabilizovaných mechů radost po mnoho let.

Původ

Naše stabilizované mechy pocházejí z lesů Skandinávie a alpských regionů a jsou ručně sbírány. Poté jsou šetrně ošetřeny roztokem glycerinu, solným roztokem a přírodními barvivy. Díky tomuto procesu si mech zachovává svoji měkkost, nadýchanost a přírodní vzhled.